AKTOREM BYĆ...

Zajęcia z grupą aktorską, liczącą 18 osób, rozpoczęły się  27-28 maja. Grupa spotkała się, aby przedyskutować i wybrać odpowiedni scenariusz przedstawienia. Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z tematem projektu, mieli możliwość opracowania własnego scenariusza. Jedna z osób sama napisała taki scenariusz,  jednak uczniowie znaleźli inny równie dobry. Po zapoznaniu się z kilkoma  tekstami został wybrany tekst zatytułowany „Wybór księżniczki". 30 maja cała grupa spotkala się z aktorem  teatru C. K. Norwida  z Jeleniej Góry panem Jackiem Grondowym. Podczas mini warsztatów, które poprowadził udzielił  wielu cennych wskazówek dotyczących gry aktorskiej, zachowania na scenie oraz sposobu mówienia. Od 3 czerwca  grupa spotykała się (w piątki i w soboty)  w Wiejskim Ośrodku Kultury w Jaśkowicach Legnickich a później na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Spalonej. W czasie tych spotkać uczniowie grali swoje role, ćwiczyli dykcję, sposób poruszania się na scenie oraz wykonywali kostiumy i dekorację. Próbę generalna  była 21czerwca, kiedy to przedstawienie zostało wystawione dla uczniów  klas V i VI szkoły podstawowej z Rosochatej.  Premiera przedstawienia odbyła się 22 czerwca przed uczniami, rodzicami i gośćmi zaproszonymi na zakończenie roku szkolonego w Gimnazjum w Spalonej. Opiekunem grupy była Pani Sylwia Majchrzak - Sularz.