opis poszczególnych działań w projekcie

1) Promocja projektu.

W maju upowszechniona zostanie informacja o projekcie i opublikowany zostanie harmonogram realizacji projektu.

2)Organizacja konkursu "  Żyję aktywnie, zdrowo i bezpiecznie"

Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży ogłoszony zostanie w maju. Odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych, tematycznych i technicznych:

I kategoria - szkoły podstawowe - rysunek, plakat

II kategoria gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne - film profilaktyczny, fotografia, komiks profilaktyczny, plakat.

Tematyka prac ma obejmować  problematykę zapobiegania przemocy, w tym cyberprzemocy, uzależnieniom, przestępczości nieletnich oraz promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wymagania konkursowe zawarte będą w Regulaminie konkursu. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Sportowego Festynu Rodzinnego

3) Organizacja otwartych zajęć rekreacyjno-sportowych

Otwarte zajęcia rekreacyjno-sportowe odbywać się będą według ustalonego harmonogramu, który zostanie podany do publicznej wiadomości poprzez publikację na stronie internetowej w zakładce Stowarzyszenia oraz w formie plakatów udostępnionych we wszystkich miejscowościach gminy Kunice. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu - sobota lub niedziela - w różnych miejscowościach gminy Kunice. Podczas otwartych zajęć zorganizowane zostaną różne aktywności  fizyczne: w Jaśkowicach - gry i zabawy " nie tylko z piłką", Rosochatej - zabawy sportowe przy muzyce,  Grzybianach - gry zespołowe i nie tylko… , Kunicach - mini rajd rowerowy wokół jeziora Kunickiego, Bieniowicach - gry i zabawy na powietrzu, Miłogostowicach.- spacer z kijkami,  Uczestnicy poznają i wypróbują  różnorodne aktywności fizyczne gronie rodzinnym, koleżeńskim oraz sąsiedzkim. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem atrakcji turystycznych oraz zaplecza sportowego gminy. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów sportu i  gier i zabaw ruchowych.

4) Impreza otwarta  "Sportowy Festyn Rodzinny"

Festyn odbędzie się w Spalonej w wykorzystaniem zaplecza sportowego przy gimnazjum - kompleksu boisk i hali sportowo-widowiskowej. Podczas Festynu zorganizowana zostanie wystawa i prezentacja prac konkursowych " Żyję aktywnie, zdrowo i bezpiecznie". Rozegrane zostaną różnorodne konkurencje sportowe uzależnione jednak od zainteresowania uczestników, min. mecz siatkówki, tor sprawnościowy. Zorganizowany zostanie poczęstunek oraz pokaz grupy rekonstrukcji artystycznej, która zapewni również szereg różnych aktywności,  jak strzelanie z łuku, szermierkę.

5) Podsumowanie działań w projekcie.