• Odwiedziny: 4221999

O projekcie

Projekt „ Rozwój i współpraca, jak zarządzać projektem pomocy rozwojowej”     jest dwultenim projektem partnerstw trzech szkół:

szkoły niemieckiej - Gesamtschule der Stadt Bruhl, szkoły hiszpańskiej- IES Binissalem oraz szkoły polskiej - Gimnazjum w Spalonej.

Koordynatoren projektu jest szkoła niemiecka.

W poprzednim projekcie COMENIUS „ Migracje w UE” nasi uczniowie odkryli że ważnym powodem migracji jest bieda w krajach rozwijających się. W obecnym projekcie uczniowie będą pracować nad politycznym i ekonomicznym aspektem biedy, szczególnie w ujęciu historii Europy z uwzglednieniem historii krajów partnerskich.

Realizując temat projektu uczniowie będą badać:

-historyczne tło (pochodzenie) biedy

-różnorodne relacje pomiędzy krajami rozwijającymi się i uprzemysłowionymi

-politykę rozwojową i strukturę prawą w krajach UE i Europie

-szanse krajów potrzebujących na dostęp do pomocy  oferownej przez kraje bogate.

Realizacja projektu ma  dać uczniom - uczestnikom  szansę do podjęcia działań na rzecz pomocy.

Celem projektu jest:

-przekształcenie  emocjonalnego  zaangażowania  w praktyczne działanie - wsparcie,

-uzmysłowienie  odpowiedzialności kkrajów bogatych wobec przezwyciężenia globalnych rozbieżności

-odzwierciedlenie  zasad etycznych  w zglobalizowanym świecie.