szkoły partnerskie

Szkoła niemiecka i szkoła polska współpracują ze sobą od 12 lat, od 2001r szkoły realizują programy polsko-niemieckie w ramach tzw "wymiany uczniowskiej", zaś od roku 2004 programy międzynarodowe w partnerstwie z innymi szkołami krajów UE. W latach 2004- 2007 "Marzenia i rzeczywistość wspólnego życia w Europie"- program Sokrates-Comenius w partnerstwie również ze szkoła francuską i angielską, oraz w latach 2010-2012 "Migracje w Unii Europejskiej" - program Comenius w partnerstwie również ze szkoła hiszpańską.

Współpraca ze szkołą hiszpańską została nawiązana  5 lat temu. Ze szkołą hiszpańską realizowany był program miedzynarodowy  „Migracje w UE”.

Realizacja programu "Migracje w UE" zrodziła wśród uczestników pytanie: Co możemy zrobić by poprawić warunki życia  w krajach migracyjnych ?

Wszystkie szkoły partnerskie wcześniej już w różny sposób włączały się w pomoc potrzebujacych na świecie:

- szkoła hiszpańska od kilku lat jest zaangażowana w pracę z uchodźcami- migrantami z różnych krajów,

- szkoła niemiecka od 2004r aktywnie wspiera budowę wiejskiej szkoły w Kenii,

- szkoła polska  jest nieustannie zaangażowana w projekty charytatywne, w tym objęła opieką dzieko z Kamerunu zapewniając srodki finansowe na jego edukację.