ŚWIETLICA SZKOLNA

Świtlica zapewna opiekę uczniom przed i po zajęciach szkolnych w godzinach 6 .30- 8.00 oraz 12.30- 16.30

Zajęcia świetlicowe przeznaczone są  dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:

a)      czas pracy rodziców – na wniosek rodziców,

b)      organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.

Do zadań świetlicy należy między innymi:   organizowanie opieki, pomocy w nauce, organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny, odkrywanie i rozwijanie zainteresowań.

Zajęcia świetlicowe organizowane są  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych, rozwojowych oraz zainteresowania dzieci i młodzieży, są to zajęcia plastyczne, sportowe oraz taneczne.

Warunkiem przyjęcie dziecka do świetlicy jest  złożenie przez rodziców / opiekunów prawnych  karty zgłoszenia oraz zapoznanie się z regulaminem świetlicy.