PORADY DLA RODZICÓW

" Dziecko jest jak motyl, który przechodzi odpowiednie stadia rozwoju, by w końcu przeistoczyć się z poczwarki w motyla.

Potrzebuje do tego sprzyjających warunków, tj. miłości, poczucia bezpieczeństwa, szacunku  i akceptacji ze strony najbliższych mu osób. "

Rodzicem się nie jest. Rodzicem stajesz się przez to, co robisz. Wychowanie wymaga działania . Wymaga decydowania o tym, co chcesz,   by dzieci wiedziały o życiu, związkach, uczciwości i honorze. Wymaga podjęcia odpowiednich kroków, by pomóc dzieciom cenić swoją osobowość. Być rodzicem znaczy starać się nauczyć dziecko, jak być niezależnym i odpowiedzialnym dorosłym człowiekiem.
      Musimy nauczyć się myśleć o wychowaniu w zupełnie inny sposób. Musimy utrzymywać równowagę pomiędzy nasza pracą, odpoczynkiem i rolą rodzica. Musimy dokonać wyboru i wychowanie dzieci uczynić sprawą pierwszej wagi, a nie być rodzicami w wolnych chwilach.

KAŻDY MOŻE BYĆ WSPANIAŁYM RODZICEM.
TRZEBA TYLKO UCZYNIĆ Z WYCHOWANIA ŻYCIOWY PIORYTET.

Mam nadzieję, że pomoże w tym wszystkim rodzicom zapoznanie się z pewnymi metodami i umiejętnościami, które przedstawię na tej stronie.