opis poszczególnych działań w projekcie

Projekt jest kontynuacją rozpoczętej w roku szkolnym 2012/2013 wycieczki po stolicach Polski. W 2013r przy dofinansowaniu przez Fundację PZU została zorganizowana trzydniowa wycieczka do Warszawy. Projekt  umożliwi uczniom gimnazjum uczestnictwo w "krakowskiej kulturze". Podczas trzdniowego pobytu w Krakowie uczniowie zwiedzą również najważniejsze zabytki, w tym kopalnie soli w Wieliczce.

W pierwszym dniu planuje się  zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Wieliczce z noclegiem w podziemiach kopalni.

W drugim dniu zaplanowane jest zwiedzanie Kopca Kościuszki, Wystawy Kościuszkowskiej, Pijalnii Czekolady Wedla, Ogrodu Doświadczeń oraz obejrzenie spektaklu w Teatrze Bagatela.

W trzecim  dniu planuje się zwiedzanie  z przewodnikiem: Wawelu, Kościół Mariackiego, Smoczej Jamy, Barbakanu, Ryneku, Muzeum Podziemia,

trzeci dzień - to zwiedzanie zabytkowej kopali soli w Wieliczce.