Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

• Odwiedziny: 4205740

rekrutacja do klasy pierwszej 2024/2025

Do rekrutacji przystępują dzieci urodzone w:

• 2017 r. jako 7 latki,
  • 2018 r. jako 6 latki - jeżeli realizowały, w roku szkolnym 2023/2024 wychowanie przedszkolne albo posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Dzieci mające miejsce zamieszkania w miejscowościach objętych obwodem szkolnym, czyli Golanka Górna, Spalona,  Szczytniki Małe mają zapewnione miejsce w szkole i przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców/ prawnych opiekunów.

Dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 realizowały obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej  w Spalonej, na wniosek rodziców/prawnych opiekunów, są przyjmowane do klasy I na zasadach tzw. kontynuacji.

Dzieci mające miejsce zamieszkania poza obwodem szkolnym będą przyjmowane na wniosek rodziców/ prawnych opiekunów  na wolne miejsca, po zaspokojeniu  potrzeb mieszkańców Golanki Górnej, Spalonej, Szczytnik Małych.

Rekrutację przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.

Do zadań komisji rekrutacyjnej należy:

• weryfikacja złożonych wniosków,
  • weryfikacja spełniania przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
  • ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
  • ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  • W przypadku braku wymaganych dokumentów potwierdzających spełnianie danych kryteriów komisja rekrutacyjna, rozpatrująca wnioski nie uwzględnia kryterium, które nie zostało potwierdzone.

Kwalifikowanie do klasy pierwszej   dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły na podstawie uzyskanej liczby punktów i tylko w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Organizacja klas uzależniona jest od liczby przyjętych dzieci w procesie rekrutacji, a przydziału dzieci do klas dokonuje się po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego.

Rodzice/prawni opiekunowie wypełniają i składają zgłoszenia/wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej  w terminie wskazanym w postępowaniu rekrutacyjnym.

HARMONOGRAM

CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM  I UZUPEŁNIAJĄCYM

DO KLASY  PIERWSZEJ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ,

DLA KTÓREJ ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA KUNICE

L.p .

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

05.02.2024-16.02.2024

05.08.2024-09.08.2024

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

19.02.2024-23.02.2024

12.08.2024-16.08.2024

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

19.08.2024

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

26.02.2024-01.03.2024

19.08.2024-23.08.2024

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

04.032024

26.08.2024

W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych, oraz może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata, o którym mowa w art. 131 ust. 5. (Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata. Kryterium dochodu określa organ prowadzący w stosunku procentowym do kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1518 i 1579). Spełnianie tego kryterium jest potwierdzane oświadczeniem rodzica kandydata.)