• Odwiedziny: 4220817

Zajęcia taneczno ruchowe

Mają na celu zaspokojenie potrzeby ruchu, odprężenia, ekspresji i potrzeby tworzenia. Są  sposobem na aktywną formę spędzenia wolnego czasu.
Główne założenia zajęć  polegają na obcowaniu uczniów z muzyką, ruchem, aerobikiem i tańcem.
Poprzez taniec, uczniowie  wyrabiają w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów. Uzyskują elastyczność i harmonijność ruchową. Przez ruch ciała dzieci uczą się nawiązywać kontakt z otaczającym światem. Ruch i taniec  mają istotne znaczenie dla rozwoju osobowości dziecka, mogą stać się istotnym elementem terapii, ponieważ znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek na 6 godzinie lekcyjnej.

Program warsztatów opiera się o metodę Klanzy.

Podczas zajęć tanecznych dzieci nauczą się kilku rodzajów zabaw ruchowych, tańców integracyjnych oraz układów choreograficznych z rekwizytami, które będą mogły zaprezentować na różnych uroczystościach szkolnych.