• Odwiedziny: 4209401

Matematyka? To może być ciekawe i pożyteczne!

Wielu uczniów nie lubi tego przedmiotu, ponieważ kojarzy im się z niezrozumieniem i żmudnymi rachunkami, a rodzice nie wiedzą jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki zorganizowane w ramach projektu mają  pokazać matematykę w taki sposób, by zachęcić uczniów do pracy i udowodnić, że treści związane z tym przedmiotem są obecne niemalże na każdym kroku wokół nas.
W pracy z dziećmi prowadzący zajęcia będą wykorzystywać, komputery, tablice interaktywne, programy i aplikacje oraz inne nowoczesne technologie, a spotkania będą mieć formułę zabawy i doświadczeń, które mają rozbudzać kreatywność młodych ludzi. Uczniowie będą m.in. tworzyć i rozwiązywać interaktywne quizy matematyczne, opracowywać plakaty ułatwiające naukę matematyki, a także tworzyć gry i aplikacje oraz labirynty matematyczne w szkole. Podczas zajęć będą wykorzystywane gry planszowe, zagadki matematyczne i logiczne, łamigłówki oraz zadania tekstowe.