"Romanca a'la kujawiak - polskie tańce narodowe w wykonaniu zespołu Mazowsze" - lekcja muzyki w NFM we Wrocławiu.

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pięknym koncercie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze zaprezentował polskie tańce narodowe, dzięki czemu przybliżył młodym ludziom ich historię, specyfikę i charakter. Zespół, który od 70 lat porywa publiczność na całym świecie, pełni zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. Wybitny krytyk muzyczny, Jerzy Waldorff, nazwał go „perłą w koronie Rzeczypospolitej”. Zespół Mazowsze zaprezentował 5 tańców ludowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Na zakończenie koncertu artyści wspólnie zatańczyli poloneza.