Bo wszystko zaczęło się od kropki...

14 września uczniowie klas 0-III oraz oddziału przedszkolnego obchodzili DZIEŃ KROPKI. Chociaż brzmi to trochę tajemniczo, Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony w szkołach na całym świecie. Nie mogło więc zabraknąć wśród tego wydarzenia naszej szkoły.

Zaczęliśmy od głośnego przeczytania książki pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.Dzień Kropki jest zatem świętem kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności.

Nie trzeba było namawiać dzieci do tworzenia. Najpierw dzieci skupiły swoją aktywność na malowaniu talentów w kolorowych kropkach. Dzięki temu powstało piękne drzewo talentów. Tworzyli również obrazki z kropek, liczyły kropki, rozwiązywali zagadki. Pani Monika przygotowała dla dzieci specjalny „kropkowy” taniec. W szkole tego dnia zrobiło się kropkowo i  kolorowo, zwłaszcza, że rodzice uczniów zadbali, aby mieli na sobie ubranie w kropki albo kropeczki naklejone na stroju. Klasa I b przygotowała piękne kropkowe korony oraz stworzyła swoje klasowe drzewo talentów, klasa II przygotowała kropkowe krawaty. Uczniowie gimnazjum również zaangażowali się w przygotowania do tego dnia, za co serdecznie dziękujemy. Starsze klasy otrzymały kropkowe złote myśli z motywacjami. Dzieciom udało się udowodnić, że kropka ma znaczenie.