Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Sąd nad reklamą

6 grudnia uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem Panem M.Dorożko w ramach projektu edukacyjnego przygotowali rozprawę sądowa pt. „Sąd nad reklamą” i zaprezentowali ją uczniom klasy V oraz VII.

W role sędziego wcielił się J.Szlendak, prokuratorem była A.Błądzińska, adwokatami B.Czeczotka i O.Górska, ptotokolantem W.Jóźwik, woźnym K.Plebaniak, a oskarżonymi czyli reklamą P.Szuszkiewicz oraz D.Domagala. Zebrani uczniowie przez chwilę poczuli się jak w prawdziwym sądzie: były zeznania świadków, akt oskarżenia pani prokurator oraz ciekawe kontrargumenty obrońców reklamy. Publiczności zostały zaprezentowane produkty, które są bardzo często reklamowane w mediach np. gry przeznaczone na PS 4, słodycze, środki czystości oraz kosmetyki. Dziękujemy uczniom klasy VIII za przygotowanie i zaprezentowanie w/w rozprawy oraz bardzo wysoki poziom ich wystąpień.