8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Biblioteka szkolna wyjątkowo w środę zorganizowała zajęcia z głośnego czytania. Dzisiejszym tematem była opowiadanie pt. „Rubinek” czyli problem odrzucenia, inności. Dodatkowo w tym dniu, poza czytaniem, dzieci mogły mile spędzić czas częstując się małą słodkością oraz wykonać zakładki do książki.

Zajęcia z głośnego czytania odbywają się w każdy poniedziałek po 5 lekcji. Podczas głośnego czytania poruszane są ważne tematy takie jak: „Jak bronić się przed przemocą w szkole?”, „Zbyt miła – pierwsza lekcja asertywności”, „Słup soli - Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli?”, „Po co się złościć? – komunikacja, rozwiązywanie problemów”, „Jak pomyślę, tak zrobię – jak wpłynąć na swoje zachowanie?”, „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poeta.”. Dzieci z klas I-III i często z klasy IV chętnie uczestniczą w głośnym czytaniu, co widać na załączonych zdjęciach.