IV ogólnopolska akcja bicia rekordu w CZYTANIU NA PRZERWIE

Trwa Tydzień Bibliotek. Szkoła Podstawowa w Spalonej włączyła się do ogólnopolskiej akcji -„Przerwa na czytanie” skierowanej do szkół i placówek oświatowych każdego typu. Do bicia rekordu przyłączyła się większość uczniów i  nauczycieli naszej szkoły. Honorowy patronat nad ogólnopolską akcją pełni Fundacja ABCXXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Dnia 10 maja na szkolnym korytarzu nie było chyba ucznia, który nie miałby w ręku książki. Na pewno zachętą to tego był drobny cukierek, którym aktyw biblioteczny obdarowywał każdego, kto czyta. Kumulacją dzisiejszego dnia było głośne czytanie „Mikołajka” Gościnny & Sampe, opowiadań uwielbianych chyba przez wszystkich uczniów. Po 4 i 5 lekcji, szczególnie młodsi uczniowie, spotkali się na pierwszym piętrze, by posłuchać przygód Mikołajka czytanych przez uczniów z III klasy gimnazjum. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, szczególnie: Marcelinie, Patrycji,Dominice, Kacprowi, Mateuszowi, Mariuszowi oraz członkom aktywu bibliotecznego: Milenie, marcie, Zuzi, Martynie i Konradowi Dziekujemy!
Celem takich akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska uczniowskiego, pokazanie młodym, że czytanie jest ciekawe a nade wszystko zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Szczególnie gdy towarzyszy wszystkim uśmiech i dobra zabawa!