Na majowych warsztatach ...

Dzień Matki w Polsce świętujemy od 1914 r w dniu  26 maja, ale wielu krajach obchodzony jest w innym czasie. Na całej kuli ziemskiej święto to ma na celu wyrażenie szacunku i wdzięczności dla wszystkich matek.

We Francji święto to wprowadził Napoleon, od 1950 r jest to ostatnia niedziela maja.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzone jest od XVII wieku, zawsze w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

W Australii, Kanadzie, USA, Indiach i we Włoszech Dzień Matki przypada na drugą niedzielę maja.

W Meksyku - 10 maja.

W Albanii natomiast świętuje się „Dzień rodziców”.

Nieważne jednak kiedy obchodzimy to święto ani w jaki sposób je celebrujemy, najważniejsze, by okazywać mamom szacunek każdego dnia, jednak w tym szczególnym dniu obdarowujemy nasze mamy kwiatkami, laurkami, słodyczami czy innymi upominkami, na przykład wykonanymi ręcznie prezentami.

Takie laurki wykonali uczniowie podczas poniedziałkowych zajęć artystycznych.