Masowe czytanie w Spalonej

7 czerwca 2019r po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pt. Jak nie czytam , jak czytam. Głównym celem tego wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką.  To także okazja do spotkania się w jednym miejscu i... czytania. Nie dla przymusu, lecz dla przyjemności.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, by o godz.10.00 zagłębić się w ich lekturze.

Akcję rozpoczęli nauczyciele czytając  wiersz „Ptasie radio” Juliana Tuwima. Uczniowie klas I-III zmierzyli się z wierszem „Lokomotywa”. Następnie wszyscy uczniowie utworzyli żywy napis z czytających osób – MY CZYTAMY.

W tym dniu poza masowym czytaniem były jeszcze inne wydarzenia z książką w tle. Uczniowie klas I-III układali historyjki do wylosowanych wcześniej pięciu wyrażeń. Była wymiana książek "Przeczytałem, przeczytaj i ty!".

Wielu uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przebrało się za ulubioną postać z książki.

Kumulacją tego dnia było podsumowanie dwóch konkursów, ogłoszonych pod koniec kwietnia przez bibliotekę szkolną. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie fotograficznym i konkursie na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo oraz przebrani otrzymali atrakcyjne nagrody.