Wycieczka naukowa do Torunia

17 czerwca o godzinie 7.00 grupa uczniów – uczestników zajęć zorganizowanych w ramach projektu „Wprowadzenie nowoczesnej edukacji w celu zwiększenia kompetencji kluczowych uczniów ze szkół podstawowych gminy Kunice” wyjechała do Torunia. W ciągu dwóch dni uczestniczyć będą w ciekawym programie turystyczno- dydaktycznym, który będzie podsumowaniem tegorocznych zajęć dodatkowych.
Program pierwszego dnia był bogaty w naukę oraz atrakcje.
Zaraz po przyjeździe do Torunia odbyły się zajęcia laboratoryjne pt: „ Wstęp do Chemii w Małej Skali – czyli podstawowe operacje laboratoryjne”, warsztaty wyrobu piernika w Piwnicy Toruńskich Partaczy, po których ruszyli trasą turystyczną: Brama Klasztorna, Krzywa Wieża, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika , pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz” osiołek, Ratusz Staromiejski. Przewodnik, w krótkich opowiadaniach przedstawiał legendy i ciekawostki związane z miastem: tajemnice toruńskiego smoka, jak wyglądał dzień Mikołaja Kopernika, kiedy był uczniem , historię założenia miasta przez Krzyżaków, opowiedział o tym, który król zostawił swoje serce w Toruniu, wskazał miejsce, w którym mieszkał Napoleon Bonaparte wizytując gród Kopernika.
A wieczorem …
Wieczorny spacer i udział w pokazie...Kolorowe fontanny.