Naukowy Toruń - dzień drugi.

W drugim dniu pobytu w Toruniu nie było nudy. Od godzin rannych rózne atrakcje. 120 minut spędzone w  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy było, jak "chwil kilka". Młyn Wiedzy to instytucja kultury, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.  Wszystkie 4 wystawy stałe wzbudziły duże zainteresowani. W czasie zajęć laboratoryjnych pt. efekty specjalne w chemii oraz pokazie efektownych eksperymentów chemicznych    też zapierało dech z wrażenia. Najprzyjemniej jednak było w najsłodszym miejscu w Toruniu, w manufakturze słodyczy, gdzie ręcznie produkowane są  cukierki o blisko 80 smakach. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach kręcenia lizaków obejrzeli pokaz produkcji słodyczy.