"Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"

Klasy pierwsze biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania.

Projekt składa się z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasy są w trakcie realizacji modułu I, wybrały lekturę: „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" autorstwa Justyny Bednarek. Dzieci obejrzały filmik wprowadzający do projektu. Wykonały już wiele działań: uzupełniły specjalnie przygotowany lekturnik, ulepiły swoje Czytusie i wykonały swoje skarpetki – maskotki - co sprawiło im wiele radości, opowiedziały też własną przygodę. Projekt ma również na celu zachęcanie rodziców do czytania dzieciom oraz bardziej zintegrować zespół klasowy poprzez pracę w grupie oraz zwykłą pomoc koleżeńską chociażby przy wykonaniu skarpetek - maskotek. Zabawne, ale pouczające przygody głównych bohaterek czyli skarpetek pokazały dzieciom jak można radzić sobie w różnych sytuacjach. Książka tak spodobała się dzieciom, że chętnie rozmawiają o niej również na przerwach.