Wizyta w Żywym Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

22 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Spalonej w ramach projektu edukacyjnego "Ulepieni z jednej gliny" udali się  na wycieczkę do Żywego Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Podczas wizyty nasi uczniowie mogli obejrzeć wszystkie etapy produkcji, dzięki czemu każdy mógł przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób powstaje ceramika bolesławiecka. Przewodnik muzeum opowiedział o każdym etapie produkcji naczyń kamionkowych, począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Uczniowie w ramach warsztatów ceramicznych samodzielnie ozdobili talerz - metodą stempelkową. Już za trzy tygodnie dzieła sztuki, wykonane przez naszych artystów, trafią w ich ręce.