"Nie zmarnuj swojego życia" - projekt dla młodzieży, który może zmienić życie...

Dziś uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym "Nie zmarnuj swojego życia" prowadzonym przez RYMcerzy.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto w życiu stawiać na siebie, obierać własne cele i jakich ludzi unikać.

Założeniem spotkania było pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych oraz promowanie postaw asertywnych.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.