XIII Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów im.Włodzimierza Szyposza

16 marca w Galerii Piastów w Legnicy odbył się XIII Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów im. Włodzimierza Szyposza, zorganizowany przez Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. W konkursie wzięło udział ponad 20 kolekcjonerów.

Uczeń klasy 4 Krzysztof Bednarkiewicz zdobył wyróżnienie i II miejsce - nagrodę publiczności, a Bartłomiej Zyśko z kl. 2b i Wojciech Gawron z kl. 6 b zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy młodym kolekcjonerom.

Włodzimierz Szyposz - był pedagogiem, honorowym członkiem TPD, filatelistą, zawsze związany z dziećmi: jako nauczyciel, dyrektor szkół, inspektor czy wizytator. W 2002 r. został pierwszym Rzecznikiem Praw Dziecka w Legnicy, którym był przez osiem lat i czas ten uważał za bardzo ważny w swoim życiu. Był znany dzieciom jako juror w wielu konkursach i przeglądach w tym Przeglądzie Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów. Zmarł 23 stycznia 2021r w wieku 84 lat.

pedagog, honorowy członek TPD, pierwszy Społeczny Rzecznik Praw Dziecka TPD w Legnicy. Znany był dzieciom także jako juror w wielu konkursach i przeglądach, w tym Przeglądzie Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów. Sam również z zamiłowania był filatelistą.