Zielona Szkoła - trzeci dzień w Leśnej Górce.

Korzystając z pięknej pogody uczniowie Szkoły Podstawowej w Spalonej aktywnie spędzali dziś czas na świeżym powietrzu. Zaraz po śniadaniu wybrali się na wycieczkę do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Jedną z atrakcji tutejszego regionu jest dąb „Chrobry”. Jest on najstarszym szypułkowym dębem w Polsce i trzecim co do wielkości w Europie. Dąb „Chrobry” wyrósł około 1250 r.

Przed wojną nazywał się Große Eiche, co znaczy Wielki Dąb i był jednym z najważniejszych zabytków Dolnego Śląska. Jego wielkość jest imponująca: obwód pnia wynosi 992 cm a wysokość 28 m. Niestety, w 2014 r. został podpalony. Dzieci zobaczyły do czego prowadzi bezmyślność i wandalizm. Popołudniu uczniowie spędzili czas na placu zabaw, wyruszyli na spacer ścieżką historyczną po Przemkowie, wykonali również zakładki z przepięknych wiosennych kwiatów. Pogoda sprzyja, więc bardzo nas cieszy, że uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w naturalnym otoczeniu.