Matematyczny Triathlon, Happy Cube i Sudoku- świętujemy Miesiąc Matematyki w naszej szkole.

Matematyka pomaga w myśleniu, jest niezbędna w nauce, w pracy i codziennym życiu. Zgłębiając tajniki Królowej Nauk uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących konkursach:
  • Triathlon Matematyczny
  • układanie klocków Happy Cube czyli szczęśliwych sześcianów
  • rozwiązując sudoku

Klocki Happy Cube są jedną z ciekawszych zabawek intelektualnych, która szczególnie rozwijaja wyobraźnię geometryczną (płaską i przestrzenną jednocześnie).

Łamigłówki HAPPY zostały zaprojektowane przez belgijskiego wynalazcę i kosmologa Dirka Laureyssensa i opatentowane w 1986 roku. Pierwsze modele opracowywał prawie dwa lata, wykonując w tym czasie około 7500 różnych elementów z kolorowej pianki. Obecnie dostępne są 24 łamigłówki podzielone na 4 kategorie wg stopnia trudności (w każdej kategorii jest 6 łamigłówek, które również uporządkowano ze względu na trudność).