Warsztaty ekologiczne w SP Spalona S.O.S. dla środowiska - kampania edukacyjna Gminy Kunice.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, prowadzonych w ramach zadania organizowanego przez Gminę Kunice dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pn S.O.S. dla środowiska - kampania edukacyjna Gminy Kunice.

Warsztaty okazały się bardzo ciekawe.  Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci i odpadów, poznali zaskakujące ciekawostki liczbowe dotyczące ich małej ojczyzny, czyli Gminy Kunice. Podsumowaniem był quiz wiedzy na temat wykorzystania poznanych zasad ochrony środowiska, oszczędzania surowców, które uczniowie nabyli podczas prezentacji. Wyniki były śpiewające, co jest niewątpliwie zasługą bardzo wciągającej prezentacji zawierającej multimedialne elementy, które pomogły uczniom w wizualizacji skali i potrzeb ochrony naszego lokalnego środowiska.