Konkurs literacki „Pamiętnik pokoleń – Świadkowie historii”

Uczniowie naszej szkoły Franciszek Biniek i Julia Paszkowska brali udział w czwartej edycji konkursu literackiego „Pamiętnik pokoleń – Świadkowie historii pod patronatem Starostwa Powiatowego i p. Janiny Mazur.  Tematem przewodnim, tak jak w pierwszej, drugiej i trzeciej edycji konkursu, były historie pierwszych przesiedleńców z Kresów Wschodnich na Ziemie Zachodnie RP, a mianowicie na Dolny Śląsk.

Na konkurs wpłynęły 123 prace, w tym 88 prac w kategorii „szkoła podstawowa” oraz
35 prac w kategorii „szkoła ponadpodstawowa”.

Dzisiaj nasi uczniowie otrzymali książki wydane z nadesłanych prac konkursowych, mieli okazję zobaczyć swoje nazwisko i teksty w prawdziwej książce. I mimo, że nie otrzymali nagród, jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulacje!