Edukacja teatralna w Teatrze Lalek we Wrocławiu - "Pinokio"

23 kwietnia uczniowie klasy 2b, 3b, 4 i 5a spotkali się z Pinokiem w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Postać Pinokia jest dobrze znana dzieciom i dorosłym, wniknęła głęboko w europejską kulturę i sztukę – nie tylko dla dzieci.

„Pinokio” jest opowieścią o realizacji własnych pragnień i marzeń, o szukaniu wolności – będącej i przywilejem, i wyzwaniem. Dzieciństwo to ciągły balans pomiędzy tym co możemy, a tym co chcemy, tym co zakazane i tym co upragnione. To istny rollercoaster. Wskazuje na wartości szczególnie ważne w procesie dojrzewania i samostanowienia: odwagę, wolność, ciekawość świata. Ukazuje dorastanie jako proces, w którym dziecko stopniowo uczy się ponosić konsekwencje własnych czynów i samodzielnie podejmować decyzje.
Pinokio spotyka na swojej drodze nie tylko złych, ale i dobrych, kochających go ludzi: ojca, który poświęca się dla niego, Wróżkę, która wskazuje mu właściwą drogę. Warto postępować dobrze nie z lęku przed karą, ale w trosce o siebie i innych: dokonując dobrych życiowych wyborów, nie krzywdzimy siebie ani swoich bliskich.