Klasa 4 w Bibliotece Publicznej w Legnicy

25 kwietnia klasa IV z naszej szkoły po raz pierwszy odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Legnicy. Na początku spotkania uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia biblioteczne. Największe zainteresowanie wzbudziła czytelnia i piwnica, w której do dziś zachowały się zdobienia malarskie.

Na zajęciach edukacyjnych wykorzystano prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie poznali zabytki Legnicy:  Kościół Mariacki, Katedrę Legnicką i mieszczącą się tam chrzcielnicę sprzed 1300 r., Stary i Nowy Ratusz, Zamek Piastowski, Kamieniczki Śledziowe, Kamienicę pod Przepiórczym Koszem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zapamiętywali ciekawostki, a na koniec poznaną wiedzę wykorzystali w quizie.  Za aktywną postawę otrzymali nagrody.