Głośne czytanie poezji miłosnej

Z okazji "Walentynek" uczniowie wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez  bibliotekę  szkolną, był to maraton głośnego czytania poezji miłosnej. Maraton głośnego czyania w tym roku szkolnym odbył się po raz trzeci.

Okazją do głośnego i długiego czytania był

1 - Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

2- inicjatywa uczniów- bez okazji

3- Walentynki

Czytanie w dniu dzisiejszym miało swój niepowtarzalny klimat.

Początek nawiązywał do tradycji tego święta, które od niedawna obecne jest w naszej kulturze. Nauczyeiel biblioteki Pani Ewa Jezierska - Gogulska zaprezentowała książki dostępne w szkolnej bibliotece, a traktujące o najsłynniejszych parach w literaturze, m in.:

"Dzieje Tristana i Izoldy"-

"Pamiętniki Adama i Ewy" - M. Twain

"Listy miłosne" -J. W. Gothe

Chętyni uczniowie czytali wiersze o miłości autorstwa:
W. Szymborskiej

B. Leśmiana

K. Przerwy- Tetmajera

ks. J. Twardowskiego

K. I. Gałczyńskiego

M. Hilar

M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej

i innych

W przerwach słuchaliśmy pięknych piosenek o miłości w fonografii polskiej i światowej.

Nastrój tworzyła nie tylko muzykja, ale również zapach świec, smakowitych ciast i herbaty.

Całość łączył konkurs walentynkowy dla chętnych i obeznanych w tematach: najsłynniejsze pary, aforyzmy i przysłowia o miłości, znajomości lektur szkolnych, wyznanie miłosne w wielu językach świata.