"Młodsi sprawdzaja czy starsi tabliczkę mnożenia znają" - świętujemy XIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia.

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 17 listopada 2023 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Od 15 listopada uczniowskie Patrole Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Egzaminowały uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie klas 0-VIII. Było dużo zabawy i dla niektórych troszkę stresu. Na lekcjach matematyki układaliśmy wieże z kubków, były wykreślanki i krzyżówki z tabliczką mnożenia. Podsumowaniem akcji była matematyczna przerwa, podczas której można było jeszcze raz sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia, rozwiązać tabliczkę szczęścia lub krzyżówkę.

Wszyscy, którzy bezbłędnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia otrzymali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.

w klasach 1-3 rozdano 40 certyfikatów, a w klasach 4 - 8 72 certyfikaty, wśród nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły 23 certyfikaty.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.