„Do hymnu!”

Przygotowanie uroczystości patriotycznej z okazji świąt państwowych. Kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych.

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to ważna data dla Polaków. Upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Dzisiaj w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Już od tygodnia uczniowie przygotowywali się do obchodów tego święta. w klasach pojawiły się gazetki upamiętniające 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Na lekcjach wychowawczych i lekcjach muzyki doskonalili i uczyli się pieśni patriotycznych. Apel rozpoczęliśmy dokładnie o godzinie 11.11- jak w całej Polsce-  od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie samorząd uczniowski pod kierunkiem p. Macieja Dorożko przygotował garść informacji na temat drogi Polski do niepodległości. Informacje historyczne przeplataliśmy pieśniami patriotycznymi. W śpiew włączali się wszyscy uczniowie. W sali gimnastycznej zabrzmiały słowa "Roty", "Szarej piechoty", pieśni legionów "My, pierwsza brygada" i ulubionej piosenki młodszych klas "Jestem Polką i Polakiem, fajną dziewczynką i chłopakiem". Pani dyrektor Jolanta Szymonik-Urbańska podziękowała wszystkim za uczczenie święta poprzez przygotowanie sal, galowy ubiór, przypięty kotylion i właściwą postawę. Na koniec zaprosiła wszystkich uczniów do zatańczenia poloneza- naszego tańca narodowego. Do tańca stanęli wszyscy, od przedszkolaków po klasę ósmą. W pierwszych parach kroczyli uczniowie klasy VI a i VI b, którzy przygotowują się do nauki tego tańca w ramach projektu " Piątka z narodowych" Nikola i Maciej świetnie sprawdzili się jako pierwsza para. Udało się zatańczyć niemal wszystkie zaplanowane figury taneczne. Nasz taniec trwał aż 20 min.