Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Rajd rowerowy z okazji rocznicy Bitwy pod Legnicą

11 kwietnia 2015 uczniowie uczestniczący w  Szkolnym Kole Rowerowym wzięli udział w 44 zlocie Krajoznawczym Legnickie Pole 2015.

Zlot zorganizowany przez PTTK w Legnicy odbywa się rokrocznie w dniach rocznicy Bitwy pod Legnicą. W zlocie wzięło udział kilkanaście szkół podstawowych i 3 gimnazja. Z naszej szkoły uczestnikami rajdu było 10 osób (uczniowie z klas I a. II a, II c, III a). Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 10.00. Nasza trasa przebiegała przez Jaśkowice Legnickie, Rosochatą, Grzybiany,, Koskowice, Księgienice, Legnickie Pole. Pogoda była wymarzona na rajd. W Legnickim Polu zwiedziliśmy Kościół (Bazyklikę mniejszą) i udalismy się na boisko przy Zespole Szkół w Legnickim Polu, gdzie odbywał się zlot. Wzięlismy udział w konkursiach: na latawca (zajeliśmy 2 miejsce),  na wykonanie zbroi rycerskiej z papieru (zajęlismy 4 miejsce), w konkursie rysunkowym oraz w konkursie krajoznawczym. Posileni grochówką i słodyczami przygotowanymi przez organizatorów udaliśmy się w drogę powrotną. W ten pierwszy wiosenny rajd pokonaliśmy dystans 45 km. Do domu dotarliśmy póżnym popołudniem.