Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Zielony Impuls w Humanitarium!

W ramach zajęć Przyrodniczego Klubu Zielony Impuls jego członkowie wraz z grupą innych uczniów, chłonących wiedzę jak gąbka odwiedzili Wrocławskie Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

Przyrodnicy nie próżnowali. W oczekiwaniu na wejście postanowili dotlenić swe organizmy podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Sprawdzili przy okazji prawidłowość konstrukcji dziecięcego placu zabaw, wyznaczając jaki ciężar maksymalnie może ona  udźwignąć. Następnie wszyscy pełni zapału wkroczyli w świat nauki i zabawy przygotowany przez pracowników Humanitarium. Samodzielnie wyprodukowali mydełka kosmetyczne oraz zgłębili tajniki optyki - nauki o świetle. Szczególnie jednak zapadł im w pamięci "krzywy pokój", który każdego kto w nim gości przyprawia o zawrót głowy Mrugnięcie!