Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Klasy III w Bibliotece Publicznej w Legnicy

Uczniowie klas III mieli okazję zapoznać się z ofertą Bibliotek Publicznych w Legnicy.

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Legnicy miała na celu przedstawienie uczniom możliwości korzystania z bibliotek publicznych w dalszych etapach kształcenia. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami Legnickiej Biblioteki Publiczej: zbiorami- regionalnym, kultury romskiej, dokumentami życia społecznego. Podczas spotkania dowiedzieli się jak korzystać ze zbiorów biblioteki, jak korzystać z katalogu zbiorów bibliotek w Internecie, jakie zajęcia, sekcje funkcjonują przy bibliotece m.in Złote ręce, Dyskusyjny Klub Książki, warsztaty skierowane do przedszkolaków, do rodziców, chcących zachęćić dzieci do czytania i do seniorów. W Legnickiej bBibliotece Publicznej organizowane są również spotkania autorskie z ciekawymi, niezwykłymi ludźmi: aktorami, pisarzami- autorami książek, poetami, dziennikarzami, społecznikami. LBP to miejsce tętniące życiem.