Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Nasze siatkarki na Turnieju Gruszka CUP 2017

40 drużyn w tym 15 zespołów w kategorii rodzinnej, 13 w trójkach męskich i 12 w trójkach kobiet wystartowało w II edycji GRUSZKA CUP. Są to jedyne rozgrywki organizowane przez Piotra Gruszkę w całym kraju. Byłego reprezentanta Polski przed organizacją turniejów w innych miastach powstrzymują obowiązki asystenta trenera kadry narodowej. Turniej w Legnicy, który rozpoczął się o 9 rano w Zespole Szkół Integracyjnych odbywa się pod patronatem prezydenta Legnica Tadeusza Krzakowskiego i rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Organizatorami są: Ikar Legnica, PWSZ i Akademicki Związek Sportowy.

Piotr GRUSZKA to ikona polskiej siatkówki. W latach 1995-2011 rozegrał w kadrze 450 meczów. W 2014 roku wziął udział w programie Dancing with the Stars, w którym tańczył z Niną Tyrką i zajął ostatecznie 5. miejsce. W maju 2014 został trenerem BBTS-u Bielsko-Biała. Od sezonu 2016/2017 został trenerem GKS-u Katowice. Do Legnicy Piotra Gruszka przyjechał jako asystent trenera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi.

Piotr Gruszka jest także ambasadorem projektu KINDER+Sport. Przypomnijmy iż do wielkiego finału tegorocznej edycji turnieju, który odbędzie się w czerwcu w Zabrzu, zakwalifikowały się dwie drużyny młodego Ikara Legnica.