• Odwiedziny: 4232090

"Jak nie czytam jak czytam" - udział w ogólnopolskiej akcji czytania.

Gimnazjum w Spalonej uczestniczyło po raz kolejny w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pt. Jak nie czytam , jak czytam. Tym razem do akcji zaprosiliśmy przedstawicieli szkół podstawowych z Gminy Kunice, wójta gminy, swoje zaproszenie skierowaliśmy również do rodziców, do mieszkańców naszej miejscowości.

Do akcji przygotowywaliśmy się już od maja. Najpierw opiekun akcji p. Ewa Jezierska-Gogulska zaprosiła do biblioteki samorząd uczniowski naszej szkoły, by poinformować o planowanej akcji, zastanowić się nad atrakcjami w tym dniu. Każda klasa miała na godzinie wychowawczej przeprowadzić burzę mózgów i następnie przekazać propozycje do biblioteki. Ostatecznie zdecydowaliśmy się, na:

-przebranie w kolor dla całej klasy

-przebrania za bohaterów książkowych

-rysowanie haseł na parkingu: zachęcających do czytania, tytułów książek, bohaterów książkowych

-wykonanie haseł, banerów, plakatów, które rozwiesiliśmy na ogrodzeniu szkoły na kilka dni przed akcją

-wspólne czytanie książek

-ułożenie napisu: „My czytamy!” na boisku szkolnym

-konkurs głośnego czytania fragmentu tekstu

-konkursy sportowe pt Z książką na wesoło

-taniec belgijka

-zumba

-konkursy na wesoło: bajki z pokazywaniem, z wykonywaniem określonych ruchów