Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

„Jak nie czytam, jak czytam” udział w jest najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce.

8 czerwca wszyscy uczniowie wyszli na boisko szkolne, by zademonstrować, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu. Uczniowie wspólnie przeczytali wiersz pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Następnie z tym zadaniem zmierzyli się nauczyciele. Został rozstrzygnięty konkurs na „Dzienniczek lektur” ogłoszony na początku września zeszłego roku. Uczniowie przez cały rok szkolny systematycznie prowadzili dziennik przeczytanych książek i tworzyli do tego ilustracje. Laureatami zostali uczniowie klasy drugiej: Magdalena Kurek, Natalia Kusaj i Artur Matysik. Ułożyli ze swoich ciał ogromny napis MY CZYTAMY. Najwięcej wrażeń przyniosło uczniom zatańczenie „Zumby” z książką, która poprowadził oczywiście DJ Marcel.