Lekcja biblioteczna w przedszkolu – Każdy jest wyjątkowy – akceptacja inności.

Nauczyciel bibliotekarz odwiedził dziś oddział przedszkolny. Czy wszyscy ludzie są na tacy sami? Jak powinniśmy zachować się wobec osób, które się od nas różnią? Na te i inne pytania odpowiadali najmłodsi. W odpowiedziach pomogła im wyjątkowa książka „Elmer - kolorowy słoń”. Elmer, to słoń nietypowy, bo wesoły i …kolorowy. I w dodatku jeszcze w kratkę.

Czy był zadowolony ze swojej odmienności? Jaki miał pomysł na to, by stać się szarym słoniem? Najmłodsi zafascynowani kolorowym bohaterem z dużym zainteresowaniem  wsłuchiwali się w czytane opowiastki. Chyba najbardziej podobały im się przepiękne i kolorowe ilustracje w książce Davida McKee.

Przedszkolakom bardzo spodobał się główny bohater i jego poczucie humoru. Zadaniem dzieci było pokolorowanie ogromnego  słonia w kratkę na przygotowanym szablonie. Każdy też otrzymał słonia Elmera, którego mógł ozdobić wg własnego pomysłu. Przedszkolaki jak zwykle poradzili sobie z zadaniem wyśmienicie.