A u "Sówek" jesienny ...kolor brązowy ...

W przedszkolu odbyły się trzecie już zajęcia z cyklu "Kolorowe dni w przedszkolu". 14 listopada był dniem w kolorze brązowym. Jak w poprzednich miesiącach, ważnym elementem tego dnia był ubiór przedszkolaków. Każdy posiadał w swoim stroju akcent w kolorze brązowym. Oglądaliśmy brązowe owoce i warzywa, między innymi ziemniaki, które wykorzystaliśmy później do robienia pieczątek. Tworzenie własnych wzorów na ziemniakach okazało się nie lada wyzwaniem, ale efekty były bardzo udane i cała praca sprawiła przedszkolakom wiele radości. Kolejnym zadaniem było wyszukanie w sali zabawek i przedmiotów w kolorze brązowym, zaskoczeniem było, że mamy ich tak dużo. Podczas zajęć plastycznych dowiedzieliśmy się, że mieszając barwy czerwoną i zieloną , powstaje kolor brązowy. Juz nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!