Błyszczący....cekinowy dzień u "Sówek"

19 grudnia 2019 w przedszkolu zrealizowany zostal kolejny wyjątkowy dzień w ramach programu "Kolorowe dni w przedszkolu". Ten dzień różnił się od pozostałych, gdyż tym razem motywem przewodnim były cekiny i brokaty, a mianowicie był to "błyszczący dzień", który wprowadził Sówki w świąteczny nastrój. Jak zawsze każdy miał na sobie coś błyszczącego dzięki czemu wszystkie dzieci lśniły niczym piękne ozdoby choinkowe. Tego dnia przedszkolaki zdobyły dużo informacji na temat świąt, m.in. usłyszały historię choinki bożonarodzeniowej, a także poznały niektóre tradycje świąteczne. Jedną z nich jest pieczenie i ozdabianie pierników. Była to idealna okazja aby i w przedszkolu odbyło się wspólne zdobienie pierników. Było kolorowo, błyszcząco i przede wszystkim słodko. Sówki wykonały także piękne świąteczne choinki. Za ozdoby choinkowe posłużyły oczywiście cekiny! To był magiczny dzień.