Biel i białe niejedno ma imię... Przedszkole w bieli i inne akcenty...

Jak co miesiąc w przedszkolu odbyły się zajęcia z projektu "Kolorowe dni w przedszkolu". Nawiązując do barw zimy, 16 stycznia był dniem koloru białego. Przedszkolaki podkreśliły ten dzień sowim ubiorem, każdy posiadał na sobie element ubrania w kolorze białym. Wyszukiwalismy także białych przedmiotów i zabawek w naszej sali. Jako, że kolor biały symbolizuje zimę, na podstawie wiersza i zagadek zapoznalismy się z cechami charakterystycznymi tej pory roku. Z kartek białego papieru stworzyliśmy kule śnieżne, które wykorzystaliśmy do ćwiczeń i zabaw. Następnie stworzyliśmy piękne zimowe prace. Była to też świetna okazja do zrobienia prezentów dla babć i dziadków, wykorzystując słoiki i biały cukier, z których powstały niezwykłe świeczniki. Na koniec, wykorzystując stworzone z papieru kule śnieżne, urządziliśmy sobie własną bitwę na śnieżki.