Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spotaknie ze strażakiem PSP w Legnicy

W piątek, 6. Marca, klasę I a odwiedził niezwykły gość – asp. Paweł Dzimira, strażak Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, który w bardzo interesujący sposób zaznajomił uczniów z zawodem strażaka oraz jego zadaniami. Asp. Paweł Dzimira poinformował również o niebezpieczeństwach, którym strażacy muszą stawić czoła oraz o postępowaniu dzieci w obliczu pojawienia się zagrożenia. Wspólnie ustalono sytuacje, które należy niezwłocznie zgłosić na numery alarmowe. Uczniowie zostali również zaznajomieni ze sposobem dokonywania takiego zgłoszenia. Opowieściom i pytaniom nie było końca. Czas minął w bardzo miłej atmosferze. Uczniów bardzo zaciekawiła również prezentacja umundurowania oraz wyposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W ramach podziękowań za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, uczniowie klasy I a przekazali Panu Pawłowi samodzielnie wykonaną książeczkę z ich rysunkami pt. „Strażak w akcji!”.