DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Tradycyjnie jak co roku, w lutym Szkoła Podstawowa w Spalonej włączyła się w akcję DBI - bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie uaktywnione są w lutym. Wtedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku miał miejsce 9 lutego. Hasło tegorocznej edycji: „Razem dla lepszego internetu!” W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych W klasach IV-VIII uczniowie mogli zaktywizować się tym razem off-line. Wychowawcy we wszystkich klasach przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci. W klasach starszych lekcje dotyczące bezeceństwa w sieci przeprowadziła pani Sylwia na zajęciach informatyki. Dla klas I -III nauczyciele zorganizowali zajęcia w oparciu o materiał multimedialny „Sieciaki”, „Plik i Folder” oraz 3..2..1..Internet”, gdzie poruszana była tematyka bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto klasy I-III opracowały plakaty oraz rysunki o tematyce: „Bądź bezpieczny w Sieci.”