Warsztaty "Dziecko z niepełnosrawnością w szkole masowej"

W dniu 20.09.2019 w Szkole Podstawowej w Spalonej odbyły się warsztaty dla nauczycieli, psychologów, wolontariuszy pt.” Dziecko z niepełnosprawnością w szkole masowej” , które zostały zorganizowane przez Fundację Tu i Teraz w ramach projektu  „ Edukacja w szkole przyjazna niepełnosprawnym” . Zadanie to zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu  działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.  Warsztat prowadziła znana i ceniona psycholog dr Maria Zajączkowska.

Kadra pedagogiczna zainteresowana jest problematyką niepełnosprawności, gdyż uczniami szkół na są również dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają cenne wskazówki jak pracować z uczniem niepełnosprawnym. Dzięki warsztatom nauczyciele zdobywają doświadczenie, które mogą wykorzystywać w codziennej pracy.