Wyjątkowa wycieczka klas trzecich.

20 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na dwudniową wycieczkę do Przesieki. Przesieka to urokliwa, podgórska miejscowość położona niedaleko Jeleniej Góry i Karpacza. W pierwszym dniu wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę do Wodospadu Podgórnej. Wodospad ten położony jest w sercu Karkonoszy, na wysokości 547 m n.p.m. Potrójna kaskada wodospadu ma wysokość 10 metrów, co czyni z wodospadu Podgórnej trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Nasi trzecioklasiści mieli wyjątkowe szczęście, ponieważ byli jedynymi lokatorami rezydencji „Markus” w Przesiece. Wychowawcy klas przygotowali dzieciom zadania do wykonania. Mogli spacerować po całym obiekcie i odkrywać zakamarki budynku, ćwicząc przy tym organizację, dobrą współpracę i matematykę. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wyszukiwali w obiekcie obrazy, kamery, meble, lustra czy lampy. Liczyli schody na każdym piętrze oraz rysowali mapki do swoich pokoi czy stołówki. Po takich wyczerpujących zadaniach ledwo wystarczyło dzieciom sił na wieczorną dyskotekę. Następnego dnia udaliśmy się ogródu Siruwia czyli Małej Japonii. Ten przepiękny ogród japoński został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Pod okiem przewodnika dzieci wysłuchały ciekawostek na temat sztuki projektowania ogrodów. Największą i niespodziewaną atrakcją okazało się spotkanie z prawdziwym Samurajem, Polakiem który pracował w muzeum poświęconym japońskiej kulturze i historii. Obejrzeliśmy wystawę „Samuraj - rycerz dawnej Japonii” oraz z wypiekami na twarzy wsłuchaliśmy opowieści przewodnika, który 15 lat spędził w Japonii i trenował sztuki walki, osiągając tam najwyższy możliwy tytuł. Na koniec dzieci mogły spędzić czas na nowoczesnym placu zabaw, bawiąc się na dziesięciometrowych zjeżdżalniach. Niesamowita wycieczka, pełna atrakcji i radości dzieci na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.