Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Integracja i uaktywnienie dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenów wiejskich ...

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Spalonej brali udział w projekcie Fundacji Tu i Teraz w ramach  otrzymanego grantu z  Fundacji PZU  pt:. „ Fundacja PZU – uaktywnia i integruje”. Podstawowym celem projektu było wsparcie, integracja i uaktywnienie dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenów wiejskich poprzez zorganizowane formy edukacyjne i sportowe.

Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach naukowych organizowanych na terenie szkoły, ale także korzystali z zajęć odbywających się poza szkołą. Warsztaty naukowe dały możliwość pogłębienia  wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a także wyrównywania braków edukacyjnych powstałych w wyniku pandemii. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy 8, uatrakcyjnił ofertę dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz czasu wolnego.