Warsztaty pszczelarskie.

Dnia 29 maja 2023 roku uczniowie klas 1b i 2b mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich poprowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia LGD „Wrzosowa Kraina” w Chocianowie. Uczniowie zdobyli ogrom wiedzy z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. Zapoznali się z budową ula, poznali jego mieszkańców, dowiedzieli się również jakie role pełnią poszczególne pszczoły. Mieli okazję zobaczyć i powąchać takie skarby, jak: pyłek, propolis i pierzgę. Dodatkowo dzieci miały możliwość wykonania świec z wosku pszczelego, którą każdy mógł zabrać do domu jako pamiątkę. Na zakończenie uczniowie rozwiązywali zadania, dotyczące omawianej tematyki oraz otrzymali kolorowanki. Dzieci bardzo ucieszyły się z upominków, jakie otrzymała nasza szkoła od edukatorów (hotel dla pszczół, przepiękna pszczółka-wiatraczek oraz przepyszne miodowe ciasteczka). Wiatraczek już ozdabia nasz piękny ogród a hotel czeka na nowych lokatorów. Była to niezwykła i bardzo interesująca lekcja przyrody, za którą bardzo dziękujemy pracownikom „Wrzosowej Krainy.”