"Baśń orientalna" - Filharmonia dla młodych w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Uczniowie klasy 4 i 5a odbyli dzisiaj fascynującą podróż w głąb muzyki. Wysłuchaliśmy koncertu "Baśń orientalna", który przeniósł nas w świat dziecięcych bajek o Alladynie. Słuchając prezentowanych utworów, oczami wyobraźni zobaczyliśmy tureckie targi i arabskie dzielnice handlowe, karawany kupców, którzy jadą przez pustynię na wielbłądach, bandy rozbójników, żonglerzy, zaklinaczy węży i niesioną przez służbę piękną księżniczkę w barwnych szatach, mieszkającą w sułtańskim pałacu.

Do świata baśni zabrała nas orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, którą dyrygował Piotr Wacławik. Zapoznaliśmy się z brzmieniem instrumentów, które podkreślały orientalny charakter opowieści, m.in. flet piccolo, rożek angielski, czelestę i gong.