• Odwiedziny: 4252012

26 marca 2024 w Szkole Podstawowej w Spalonej odbyła się Gala finałowa projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Spalonej "SPSPALONA" sfinansowanego przez fundację PZU z Kulturą pt. " Inspiracje dolnośląskim wzornictwem pretekstem do poznania kultury Dolnego Śląska".

Projekt rozpoczął się 02.10.2023, zakończył się w marcu. Dotyczył poznania kultury Dolnego Śląska poprzez zdobycie wiedzy związanej z wzornictwem występującym w kulturze ludowej oraz dolnośląskim designie. W pierwszym etapie, uczestnicy czyli klasy szóste uczestniczyły w trzech wycieczkach - do Bolesławca, Wrocławia i Jeleniej Góry.

Drugim etapem było uczestnictwo w warsztatach w celu stworzenia własnego dzieła z wzornictwem dolnośląskim. Podczas uroczystości podsumowującej projekt uczestnicy przedstawili miejsca, w których byli, a także zaprezentowali efekty swojej pracy, biorąc udział w pokazie. Każdy z uczestników miał na sobie koszulkę z samodzielnie wykonanym wzorem, jak również własnoręcznie wykonaną i ozdobioną torbę filcową.